Aktualności

Przygotowanie wniosków o płatności!

Przygotowanie wniosków o płatności!
Dodano: 30/05/2015

 

 

           Szanowni Rolnicy, w poprzednim artykule przybliżyliśmy sztandarowe działanie PROW 2014-2020 tj. „Modernizacja gospodarstw rolnych”.  Niemniej jednak wielu z Was  jest z pewnością beneficjentami ww. działania wdrażanego w perspektywie PROW 2007-2013 i znajduje się obecnie w końcowej fazie realizacji i rozliczenia  projektów. Dlatego też chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które umożliwią sprawne przygotowanie wniosku o płatność  i przyśpieszą refundację części poniesionych kosztów na Wasze rachunki bankowe.  

 

 

Postanowieniami zawartej Umowy przyznania pomocy jest beneficjent, który powinien m.in.:

 

  • właściwie udokumentować zrealizowanie inwestycji lub jej etapu, w tym poniesienia kosztów kwalifikowalnych określonych w Zestawieniu rzeczowo-finansowym, stanowiącym załącznik do Umowy przyznania pomocy,
  • złożyć Wniosek o płatność w terminie określonym w Umowie, jednak nie później niż do 30/06/2015r.,
  •  przedłożyć w ww. terminie oryginały  faktur i dowodów zapłaty oraz pozostałych dokumentów związanych z realizacją inwestycji  ( np. ostatecznego pozwolenia na użytkowanie w przypadku inwestycji budowalnych, lub dowodu rejestracyjnego w przypadku zakupu ciągnika rolniczego lub innych maszyn i urządzeń wymagających rejestracji ).

 

W przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy wnioskiem o płatność, Umową, stanem faktycznym może nastąpićodmowa wypłaty całości pomocy.

 

W celu uniknięcia powyższej sankcji  powinniście  pisemnie powiadomić Agencję o każdej planowanej zmianie (np.  modelu, i jak dostawcy nabywanej maszyny/urządzenia, zmian ) jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność. Po otrzymaniu takiej informacji Agencja ustali z Wami zakres zamian i zostanie podpisany aneks do Umowy, na podstawie którego będzie możliwa realizacja inwestycji w zmienionym zakresie. Życzmy powodzenia w rozliczeniu inwestycji.Wasze komentarze (4)

dodaj komentarz

~Janek [13-06-2015 17:17:50]
odpowiedz Czy pomagacie również w wypełnianiu wniosków?
~Michał [16-06-2015 22:19:45]
odpowiedz Dołączam się do pytania.
~Adasio [16-06-2015 22:06:40]
Wysłałem maila. Czekam na kontakt. Pozdrawiam. Adam
~Admin [16-06-2015 22:18:20]
Proszę zainteresowanych o wysłanie maila. Formularz w dziale kontakt. Pozdrawiamy.
* Pola wymagane
dodaj odpowiedź:
Nick*
Treść*
Oświadczam, że zapoznałem sie z regulaminem dodawania komentarzy.
Przepisz kod z obrazka:
token

Wstecz