Sprzedaż makuchu lnianego

MAKUCH LNIANY – EKO PASZA DLA ZWIERZĄT GOSPODARCZYCH

Makuch lniany powstaje jako produkt uboczny przy produkcji oleju lnianego. Dystrybucja makucha lnianego jest znana głównie w środowisku hodowców koni, ale mogą go spożywać również inne zwierzęta.Używany jest także w produkcji preparatów mlekozastępczych, ale po co je kupować, skoro można kupić tańszą paszę o wiele lepszych właściwościach? Coraz większą sprzedaż makucha lnianego zawdzięczamy przede wszystkim wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6. Makuch lniany jest niskooksydacyjny, co oznacza że wolno się utlenia, przez co również nie traci cennych kwasów Omega-3.  Jest to więc wysokoenergetyczna i ekologiczna alternatywa dla zwykłych pasz.


ZALETY STOSOWANIA MAKUCHU LNINAEGO W ŻYWIENIU ZWIERZĄT

Na popularność dystrybucji makuchu lnianego mają wpływ niewątpliwe zalety tego surowca. I tak: dzięki zawartym łuskom lnu, które pokryte są warstwą śluzu układ trawienny u zwierząt jest wyregulowany, a perystaltyka jelit działa prawidłowo. Zwierzęta, którym podaje się makuch lniany w zasadzie nie cierpią na kolki i problemy z trawieniem. Dodatkowo łagodzone są ewentualnie pojawiające się podrażnienia i stany zapalne. Ma on wpływ na smarowanie stawów, ponieważ odżywia kopyta od wewnątrz. Jak wiadomo olej lniany w przypadku człowieka ma doskonały wpływ na włosy, nie inaczej jest w przypadku zwierząt. Makuch lniany sprawia, że sierść zwierzęca jest zdrowa i błyszcząca. Zawarty w makuchu lnianym kwas alfa linolenowy wpływa korzystnie na obniżenie cholesterolu w tkankach zwierzęcych , co przekłada się na wysoką i dietetyczną wartość mięsa, mleka, jajek. Makuch lniany polecany jest szczególnie w diecie cieląt, kiedy to podstawą żywienia zwierzęcia powinny być pasze treściwe, do których makuch z pewnością jest zaliczany. Ilość makucha nie powinna jednak przekraczać 10% wszystkich podawanych pokarmów. Nie powinno się również zapominać o tej paszy w późniejszych latach życia cielaka. Proporcje w stosunku do reszty jadłospisu, nie zmieniają się. Nadal 10% całego pokarmu powinien stanowić makuch lniany. Makuch jest pożywieniem wysoce strawnym (80-90%).  Biorąc pod uwagę informację, że stosuje się go głównie w diecie koni musimy pamiętać o tym, by konie lekko pracujące otrzymywały 150-250 g, konie sportowe 250-750g, zaś klacze hodowlane 250-500g.


FORMA PODANIA MAKUCHU I JEGO PRZECHOWYWANIE

Niewątpliwą przewagą nad zwykłymi paszami jest fakt, że makuch lniany można podawać na sucho, zaoszczędzając sobie tym samym zużycia wody i czasu na przygotowanie pożywania. Jako surowiec czysty , bezpieczny  i wolny od zanieczyszczeń można spokojnie go przechowywać przez kilka miesięcy. 


DYSTRYBUCJA MAKUCHU LNIANEGO

Nasza firma realizuje sprzedaż makucha lnianego na terenie całej Polski. Produkt dostarczany jest samochodem przystosowanym do przewozu pasz oraz spełniającym wymogi weterynaryjne. W celu poznania pełnej oferty handlowej na makuch lniany zapraszamy do kontaktu poprzez adres e-mail: kontakt@rolnikszukaceny.pl.

 

Sprzedaż makuchu lnianego