Sprzedaż młóta browarnianego

Młóto browarniane w żywieniu zwierząt gospodarskich

Młóto browarniane (wysłodziny) to wysokiej jakości pasza pozyskiwana z jęczmienia w procesie ważenia piwa. Bardzo wartościowy produkt wykorzystywany jest przede wszystkim w żywieniu bydła oraz trzody chlewnej. Dzięki dużej ilości biała łatwoprzyswajalnego stanowi świetną alternatywę, lub uzupełnienie dla kiszonek z kukurydzy czy sianokiszonek. Jako pasza mlekopędna jest ceniona zwłaszcza przez hodowców krów mlecznych. Zawiera cenne mikro i makroelementy, korzystnie wpływa na kondycję żwacza oraz poprawia smakowitość całej dawki żywieniowej. Podwyższa zawartość tłuszczu i kazeiny w mleku oraz reguluje jego smak i zapach.  Świeże młóto zawiera 15-30% suchej masy i ma postać gęstej, lekko wilgotnej śruty zbożowej. Optymalne dzienne dawki młóta browarnianego dla krów w okresie laktacji nie powinny przekraczać 6-8 kg, a dla opasów 2-3kg. W żywieniu trzody chlewnej, głównie ze względu na dużą zawartość włókna i niewielką koncentracje energii, wysłodziny browarniane mają ograniczone zastosowanie. Dzienna dawka dla loch wynosi 4-5kg, a dla tuczników 2-3kg.

 

 

Przechowywanie młóta browarnianego.

Świeże młóto browarniane  powinno być skarmiane  w przeciągu 1- 3 dni w okresie letnim oraz 6-7 w okresie zimowym. Młóto browarniane podobnie jak zielonkę można zakiszać w pryzmach i rękawach foliowych. Pierwsza metoda wiąże się z większymi stratami składników pokarmowych. Należy pamiętać o tym że bardzo ważne jest dokładane ubicie masy wysłodzin i usunięcie powietrza ze zbiornika. Napełnienie i przykrycie pryzmy młótem browarnianym powinno odbywać się w krótkim czasie – najlepiej w ciągu 1 do 2 dni. Do przykrycia można wykorzystać ziemię, stare opon, lub belki słomy. 
Znacznie mniejsze straty daje nowoczesna technologia kiszenia młóta w rękawach foliowych. Odbywa się za pomocą specjalnej parsy, która wpompowuje młóto do specjalnych rękawów foliowych. Zakiszanie w rękawach foliowych jest drogie, ale dzięki zachowaniu warunków beztlenowych pozwala na całkowite  wyeliminowanie strat. 


Dystrybucja młóta browarnianego.

Nasza firma realizuje sprzedaż młóta browarnianego na terenie całej Polski. Produkt dostarczany jest samochodem przystosowanym do przewozu pasz oraz spełniającym wymogi weterynaryjne. W celu poznania pełnej oferty handlowej na młóto browarniane zapraszamy do kontaktu poprzez adres e-mail – kontakt@rolnikszukaceny.pl, lub pod numerem telefonu - 665 778 244

Sprzedaż młóta browarnianego